התרגיל האהוב עליי (וגם על תלמידיי!) - יצירת חידות מתמונות באמצעות כלי AI, כי יש כאן שילוב מנצח
של יצירתיות, חשיבה ופיצוח מחשבתי (דקל בנו שם שם...). המשימה הזו של יצירה משותפת של חידות ויזואליות על שמות יישובים בארצנו יכולה בקלות להתאים כפעילות מגבשת ומאתגרת לקראת ט"ו בשבט, או יום העצמאות או סתם כך, ביום רגיל במדינת ישראל של ימינו שבה כל יום עכשיו הוא יום העצמאות...
אח"כ אפשר לשלוח בחדר המורים בכל בית ספר או בווצאפ המשפחתי...
התהליך פשוט למדי: התלמידים בוחרים שמות יישובים, ויוצרים עבורם ייצוגים ויזואליים מקוריים בעזרת כלי הAI ואז מציגים את התוצרים ומנסים לנחש מהו היישוב המסתתר מאחורי כל תמונה.
סקרנים לנסות ולפתח את הרעיון הזה? המשיכו איתי...
חשוב לדעת! מערך השיעור מתבסס על עבודה עם יוצר התמונות של בינג שהוא חינמי ונותן תוצאות טובות מאוד. וגפ לוקח בחשבון שהתלמידים כבר התנסו בכלי ויודעים כיצד להשתמש בו.
אם התלמידים טרם התנסו בכלי, יש להקדיש שיעור קודם להיכרות עם הכלי, התנסות ותרגול.
קהל יעד: תלמידי חט"ב וחט"ע
משך השיעור: שעתיים אקדמאיות (שעה וחצי)
מטרות השיעור:
הכרת שמות יישובים בארץ ומיקומם
פיתוח חשיבה יצירתית וחזותית
טיפוח כישורי ניחוש והיסקה לוגית בעזרת רמזים
התנסות ביצירת תוכן באמצעות כלי AI
חיזוק שיתופיות ועבודת צוות
מהלך השיעור:
(סליחה שהויקס מתעקש להפוך לי את הטבלה מימין לשמאל)
הערות נוספות | פירוט | נושא | זמן בדקות |
---|---|---|---|
המורה מציגה את נושא השיעור: חידות ישובים בציורים ומקרינה מצגת עם דוגמאות | הצגת נושא השיעור ומטרותיו | 10 | |
| המורה תשאל את התלמידים איזה שמות של ישובים הם מכירים ותרשום אותם על הלוח, לאחר מכן המורה תקרין רשימה של ישובים ותבקש מהתלמידים לבחור ישוב מתוך הרשימה | שיח על ישובים ובחירת ישובים | 10 |
תזכורת קצרה על עבודה עם הכלי, רישום וכניסה | כניסה לתוכנה | 5 | |
התלמידים יכולים להתיעץ עם המורה על התוצאה | התלמידים עובדים בזוגות ויוצרים ביחד מול המחשב. תלמידים שסימו מהר יכולים לנסות ליצר תמונה עבור עוד שם של ישוב20 | יצירת התמונות | 30 |
המורה תשנה את הגדרות הפרטיות כך שהתמונה תעלה רק לאחר אישורה. בכך היא תבטיח שהתלמידים לא יחשפו לתמונות לפני ההקרנה בכיתה. לוח פדלט | המורה תכווין את התלמידים להעלות את התוצאות ללוח פדלט שיתופי כדי ליצור חידון כיתתי. כדאי לומר לתלמידים להוסיף את שם היוצרים בתיאור התמונה | העלאת התמונות ללוח פדלט שיתופי | 5 |
המורה מקרינה את תמונות החידות של הישובים מתוך לוח הפדלט והתלמידים צריכים לנחש | הקרנת החידון | 25 | |
המורה מסכמת מה נעשה בשיעור וכיצד זה ענה על מטרות השיעור | סיכום השיעור | 5 |
ולסיום, מתנה קטנה ממני: המצגת עם דוגמאות הישובים עם אפשרות לעשות עותק משלכם ולערוך
מוזמנים להצטרף לקהילת הווצאפ שלי הוראה יצירתית עם AI
Commentaires